قوانین و مقررات

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را با دقت مطالعه فرمائید

ورود کاربران به وب‏‌سایت ارورگروپ هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری ارورگروپ و سایر خدمات ارائه شده توسط ارورگروپ به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از خدمات ارورگروپ است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین ارورگروپ از سوی کاربر است.قوانین عمومی توجه داشته باشید کلیه اصول ارورگروپ منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف کاربر

کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات ارورگروپ اقدام نماید.ارتباطات الکترونیکی هنگامی که شما ازخدمات ارورگروپ استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به ارورگروپ ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که ارور گروپ به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه) به درخواست شما پاسخ دهد. لطفاً جهت پیگیری قوانین آن به info@errorgroup.com اطلاع دهید.

قرارداد حاضر براساس ماده ۱۰ قانون مدنی، با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه های مربوطه به صورت خاص، از تاریخ دریافت ایمیل و تایید فعال سازی از سوی کاربر (مالک مشخصات ثبت شده در سایت ارورگروپ ) در سایت ارورگروپ به رسمیت قانونی خواهد رسید. قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد، فاقد هرگونه اثر خواهد بود.

ماده ۱) طرفین قرارداد

قرارداد حاضر وبسایت ارورگروپ به نمایندگی آقای بهنام ساعدی که در این قرارداد “ارور گروپ” خوانده می شود، از یک سو و مالک مشخصات ثبت شده در سامانه ثبت نام کاربران ارور گروپ که در این قرارداد «کاربر» نامیده می شود، در شهر سقز منعقد و برای طرفین حکم قرارداد قطعی را داشته و طرفین ملزم به اجرای تمامی مفاد آن می باشند.

ماده ۲) تعریف واژگان

کلیه واژگان کاربردی در سایت ارورگروپ که در معنی و مفهوم قرارداد تاثیر مستقیم دارند، در قالب پیوست شماره یک (1) که جزء لاینفک قرارداد محسوب می شوند آورده شده است.

ماده ۳) موضوع قرارداد

اقدام کاربر به خرید کالا یا خدمات ارائه شده از طریق وب سایت ارورگروپ به نشانی www.errorgroup.com مطابق قانون تجارت الکترونیک

ماده ۴) هزینه کالا و خدمات

هزینه کالا و خدمات محصولات ارائه شده ارورگروپ به صورت مجزا در لینک هر محصول تعیین گردیده است که نحوه پرداخت آن از طریق درگاه آنلاین بانکی ارور گروپ می باشد و در صورت نارضایتی مشتری از تاریخ خرید محصول تا 7 روز می توان محصول را مرجوع و ارور گروپ هزینه را به حساب مشتری طی 48 ساعت کاری واریز خواهد نمود.

ماده 5) وجاهت قانونی، مدت و شرایط تمدید قرارداد

1-5) به استناد مواد فصل چهارم قانون تجارت الکترونیک ایران مصوب ۱۳۸۲ این قرارداد وفق فرآیند الکترونیکی در سامانه ارورگروپ با پذیرش ایمیل معرفی شده در سامانه در هنگام ثبت نام و همچنین تکمیل ثبت نام با ارسال لینک در ایمیل و در صورت نیاز از طریق پیامک به شماره معرفی شده در زمان ثبت نام توسط کاربر، و ورود آن در سامانه توسط ایشان، حکم انعقاد قرارداد رسمی داشته و برای طرفین لازم الاجراست.

تبصره : کاربر با عضویت در سایت ارورگروپ و کلیک روی لینک فعال سازی در ایمیل خود کلیه شرایط این قرارداد را پذیرفته است.

۲-۶) این قرار داد از زمان انعقاد (مطابق با بند فوق) تا انتهای سال جاری اعتبار دارد و در صورت عدم اقاله، خاتمه و یا فسخ قرارداد از سوی طرفین، قرارداد، الحاقیه ها و دستورالعمل های وابسته به آن به صورت خودکار طبق آخرین شرایط مندرج در پورتال کاربران در انتهای هر سال، به مدت یک سال شمسی دیگر تمدید می گردد و کاربر با ادامه فعالیت خود تمدید را پذیرفته است.

ماده 6) شرایط حاکم بر قرارداد

۱-6 طرفین موظفند کلیه اطلاعات محرمانه طرف دیگر از جمله اسناد حقوقی و توافق نامه همکاری فیمابین را در زمان قرارداد و پس از آن محرمانه نگاه دارند. مگر با دستور مورد مراجع ذی صلاح قانونی.

۲-6 هیچ یک از مواد و مفاد قرارداد حاضر به معنای شراکت یا وجود رابطه کارگر و کارفرمائی فیمابین کاربر و ارورگروپ نمی باشد.

۳-6 کاربر متعهد می گردد که شرایط عودت کالا یا خدمات دریافتی را تحت شرایط مندرج در پیوست 3 دستورالعمل شرایط اختصاصی کالا یا خدمات بپذیرد.

۴-6 تحویل کالا و خدمات به صورت الکترونیکی (از طریق ایمیل و یا پرتال کاربری) به کاربر انجام خواهد شد.

۵-6 در صورت بروز عوامل فورس ماژور، قرارداد موقتا متوقف و پس از رفع آن به همان روال سابق ادامه می یابد.

۶-6 کلیه ابلاغیه ها، اخطارها، پیام ها و مکاتبات ارورگروپ از طریق پنل کاربری و همچنین ایمیل معرفی شده ایشان صورت می گیرد. ارورگروپ مسئولیتی در خصوص عدم توجه و یا عدم مشاهده پیام ها توسط کاربر نخواهد داشت.

۷-6 در صورتی که در خصوص هر یک از شروط عدم مسئولیت یا نقض هر یک از مقررات کشور در رابطه با استفاده از کالا یا خدمات ارائه شده، مسئولیتی بر ارورگروپ تحمیل گردد، کاربر موظف است که کلیه خسارات مادی و معنوی وارده بر ارورگروپ را جبران نماید.

ماده 7) تعهدات ارور گروپ

بر اساس مفاد این قرارداد ارورگروپ متعهد به انجام امور ذیل می باشد:

1-7 ارورگروپ مجاز است با عنایت به شرایط و سیاست های شرکت، در صورت نیاز شرایط و بندهای قرارداد را اصلاح نماید. تغییرات به محض به روزرسانی و اطلاع به کاربر، اجرایی خواهد شد و ادامه همکاری کاربر به منزله پذیرش تغییرات خواهد بود.

2-7 ارورگروپ آموزش های لازم جهت استفاده از کالا و خدمات ارائه شده را در اختیار کاربر قرار داده و همچنین مشخصات سفارشات در هر لحظه برای کاربر از طریق الکترونیکی در پنل کاربری وی قابل مشاهده خواهد بود.

ماده 8) حقوق و تعهدات کاربر

1-8 به موجب قرارداد حاضر، کاربر موظف به ثبت اطلاعات و ارائه مدارک درخواستی ارورگروپ خواهد بود.

2-8 به موجب این قرارداد، کاربر موظف به مطالعه و رعایت کلیه ی قوانین، آیین نامه ها، دستورالعمل (پیوست) ها و ابلاغیه هایی که ارورگروپ در بخش مستندات سایت یا پنل کاربر یا ایمیل ایشان قرارداده یا ارسال می شوند خواهد بود.

3-8 کاربر اظهار می نماید از کلیه مقررات قانونی از جمله مفاد قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، قانون مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با پولشویی، تعزیرات، قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مؤلفان، مصنفان و سایر قوانین مربوط از قبیل قوانین بین المللی ثبت دامنه (ICANN)، میزبانی وب و سایر موارد اطلاع کامل دارد و پایبند به رعایت آن ها است. در صورت ادعا یا مطالبه حق از ناحیه اشخاص ثالث، مسئول پاسخ گویی و جبران خسارات احتمالی خواهد بود.

4-8 به موجب قرارداد حاضر، کاربر مسئول حفاظت از نام کاربری و رمز عبور پنلی که به او اختصاص یافته است، شناخته می شود و مسئولیت تمامی فعالیت هایی را که با نام کاربری او انجام می گیرند، از قبیل ثبت درخواست پشتیبانی، ثبت سفارشات، ارسال اطلاعات و سایر موارد ارتباطی، بر عهده خواهد داشت.

5-8 به موجب قرارداد حاضر کاربر متعهد است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود، آن را فوراً به اطلاع ارورگروپ برساند (و یا از طریق کنترل پانل کاربری اطلاعات خود را بروزرسانی نماید).

ماده 9) خسارات قراردادی

9-1 چنانچه به موجب این قرارداد از جانب کاربر خسارتی به ارورگروپ یا شخص ثالث وارد آید، کاربر ضامن جبران خسارت می باشد. بدیهی است شرایط این ماده جدای از ماده جرایم این قرارداد است و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

9-2 ارورگروپ هیچگونه خسارتی تحت هیچ شرایطی بابت بروز مشکلات احتمالی از جمله مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری و یا شبکه ای که منجر به حذف، تخریب، تغییر اطلاعات و یا از کار افتادن یا متوقف شدن سرویس کاربران گردد، پرداخت نخواهد کرد.

9-3 مبلغ خسارت وارده به کاربر برای هر سرویس حداکثر تا معادل هزینه پرداخت شده برای همان سرویس توسط ارورگروپ پذیرفته خواهد شد و ارورگروپ هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خسارت مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

ماده 10) حل اختلاف

2-10 حل اختلاف بین کاربر و ارورگروپ :

در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه بین کاربر و ارورگروپ ، مورد اختلاف توسط کمسیون فضای مجازی نظام صفنی به عنوان داور مرضی الطرفین بررسی و نتیجه برای طرفین لازم الاجرا می باشد.

2-10 حل اختلاف در تفسیر این قرارداد

الف) در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با تفسیر مفاد و اجرای قرارداد حاضر ابتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره، صلح و سازش مورد را مرتفع نمایند. در صورت لاینحل ماندن مورد اختلاف، حق مراجعه به مراجع ذیصلاح قانونی برای طرفین محفوظ خواهد بود.

ب) در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، دو طرف به انجام تعهدات اولیه خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه می دهند. در غیر این صورت، تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ماده 11) تفسیر قرارداد

1-11 در صورتی که به موجب حکم دادگاه یا قوانین جاری کشور، هر یک از مقررات این قرارداد نامعتبر شناخته شود، اولاً خدشه ای به سایر مفاد قرارداد وارد نشده و ثانیاً پیشنهاد ارورگروپ در خصوص اجرای سایر مفاد قرارداد به نحوی که بیشترین تطابق را با اراده اولیه طرفین داشته باشد، پذیرفته خواهد شد.

2-11 کلیه حقوق ارورگروپ (مصرح در این قرارداد) در زمان قرارداد و پس از آن قابل پیگیری می باشد.

ماده 12) فسخ قرارداد

1-12 هر یک از طرفین می تواند با اعلام کتبی ۳۰ روزه به طرف مقابل، قرارداد را فسخ نماید و در این فاصله طرفین باید تعهدات جاری و تسویه حساب خود را به نحو کامل انجام داده یا برای انجام آن به نحوی که مقتضی می دانند با توافق یکدیگر مهلتی تعیین نمایند.

2-12 ارورگروپ می تواند در مدت اعتبار این قرارداد بنا به تشخیص خود یا بروز تخلفات کاربر ، قرارداد را خاتمه داده و با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی کاربر به کلیه سرویس های ارورگروپ را معلق نماید. در این صورت تمامی حقوق و امتیازات اعطا شده از جانب ارورگروپ به کاربر متوقف خواهد شد و حق ارورگروپ برای رد درخواست مجدد همکاری با کاربر محفوظ است.

3-12 در صورت محقق شدن هر یک از حالات پیوست چهار دستورالعمل رسیدگی به تخلفات یا هر عنوان تخلف عمدی یا قصور فاحش از سوی کاربر، ارورگروپ می تواند با اخطار کتبی الکترونیکی قرارداد حاضر را فسخ نماید. در این صورت ارورگروپ با لغو امتیاز کاربری، ارائه خدمات به کاربر را متوقف خواهد نمود.

ماده 13) اقامتگاه قانونی طرفین

نشانی و اقامتگاه قانونی ارورگروپ در وب سایت رسمی آن قید گردیده و اقامتگاه کاربر نیز همان محلی است که در فرم پنل کاربر توسط ایشان ثبت گردیده است و هر گونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرف دیگر برسد. ارسال هرگونه مکاتبات و اوراق عادی و رسمی به این نشانی ها، ابلاغ شده واقعی تلقی می شود.